ГоловнаПРО ЦОЗІсторія створення
 Версія для друку

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ ОПЕРАТИВНОГО ЗВ`ЯЗКУ, ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Історія Центру оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України бере свій початок з 15 грудня 1996 року, коли для забезпечення зв'язком міського пункту управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, наказом Міністра МНС України від 29.11.1996 р. № 2 «Про порядок сформування вузла зв’язку (Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи) та приведенню його готовності до дій по призначенню», було сформовано 301 Вузол зв'язку на базі військової частини Д — 0040.

Численність підрозділу складалась з 36 військовослужбовців та 1 службовця та мала наступні підрозділи:

1- Основних підрозділів:

- командування;

- радіобюро;

- телеграфне відділення;

- телефонне відділення;

- апаратна (ЛАЗ та кросу)

2 — Підрозділ забезпечення:

- ремонтна майстерня засобів зв'язку.

Чергування було організовано з 01 лютого 1997 року. Місцем дислокації 301 Вузла зв'язку було визначено вул. Гончара, 55 А.

Відповідно до наказу МНС України від 06.10.2004 р. № 99 «Про здійснення організаційно-штатних заходів у підрозділах, підпорядкованих МНС України», 301 Вузол зв'язку було перейменовано в 1-й Вузол зв'язку. Численність 49 осіб рядового і начальницького складу та 5 працівників.

01 серпня 2005 року 1-й Вузол зв'язку реформовано в 1-й Вузол зв'язку та автоматизації (постійної готовності), чисельністю 81 особа начальницького складу (військовослужбовців) і працівників та визначено як юридичну особу.

Даний підрозділ складався з:

1- Управління:

- керівництво;

- відділення по роботі з персоналом;

- фінансово-економічна служба.

2 - Основні підрозділи:

- пункт управління;

- центр зв'язку;

- центр технічної експлуатації телекомунікаційних систем;

- центр технічного захисту інформації;

- центр організації, супроводу та адміністрування інформаційних ресурсів.

1.jpg

Основні завдання 1-го Вузла зв'язку та автоматизації:

Забезпечення телеграфний, телефонний, супутниковий і радіозв’язок МНС України з органами управління та підрозділами аварійно-рятувальної служби.

Забезпечення безвідмовне функціонування засобів зв’язку, участь у ремонтних та профілактичних роботах засобів інформатизації та програмного забезпечення центрального апарату Міністерства.

Прийом всіх видів вихідних, вхідних та транзитних повідомлень, доставляння їх адресатам (кореспондентам).

Розгортання абонентських ліній на пункті управління та здійснює якісне їх обслуговування.

Здійснення контролю за своєчасністю проходження сигналів управління, особливо важливої інформації, а також за якістю забезпечення переговорів керівного складу МНС України.

Участь у розробці нових та вдосконаленні існуючих систем централізованого оповіщення про надзвичайні ситуації, а також централізованих систем нагляду за станом пожежної автоматики на об'єктах.

Здійснення заходів щодо впровадження новітніх телекомунікаційних систем та інформаційних технологій, їх надійне функціонування з метою централізованого управління підрозділами та навчальними закладами МНС України.

Виконання робіт щодо технічного захисту інформації, інформаційних ресурсів в автоматизованих системах від несанкціонованого доступу в МНС України.

Виконання робіт щодо адміністрування локальної мережі апарату Міністерства.

Особовий склад 1-го Вузла зв’язку та автоматизації МНС України вирішував актуальні питання з:

Відповідно до наказу МНС України від 15.11.2005 № 337 «Про формування організаційних структур Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України» 1-й Вузол зв'язку реформовано в Вузол зв'язку та автоматизації, чисельність 81 особа (старшого начальницького складу – 14, середнього начальницького складу – 21, молодшого начальницького складу – 39 та працівників – 7).

У 2010 році з метою оптимізації організаційної структури Вузла зв’язку та автоматизації МНС України та забезпеченню покладених на нього завдань було здійснено організаційно-штатні заходи за рахунок перерозподілу існуючої штатної чисельності Вузла зв’язку та автоматизації МНС України у межах визначеного кошторисних призначень та без збільшення кількості (наказ МНС України від 16.07.2010 року № 557 «Про здійснення організаційно-штатних заходів у Вузлі зв’язку та автоматизації МНС України»). В рамках даних змін в управлінні ліквідувалось та вилучилося у повному складі відділення по роботі з персоналом, натомість було створено відділення по роботі з персоналом та юридичного забезпечення. Створено сектор планування, контролю та документального забезпечення. В основних підрозділах ліквідувались та вилучились в повному складі експедицію та відділення супутникового зв’язку.

26 квітня 2013 року відповідно наказу ДСНС України № 190 «Про зміну найменування Вузла зв’язку та автоматизації МНС України (м.Київ) та затвердження його Статуту в новій редакції» змінено найменування Вузол зв’язку та автоматизації МНС України на Центр оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України.

Основними завданнями Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України стали:

забезпечення зв’язком керівного складу ДСНС України із структурними підрозділами апарату ДСНС України, територіальними органами ДСНС України, органами і підрозділами цивільного захисту, а також забезпечення зв’язку з іншими центральними органами виконавчої влади у мирний та особливий період;

впровадження сучасних телекомунікацій та інформаційних технологій у діяльності ДСНС України, організації забезпечення функціонування завдань інформаційно-аналітичних систем ДСНС України;

забезпечення функціонування засобів телекомунікацій та інформатизації органів і підрозділів ДСНС України ц разі виникнення терористичних актів та під час мінімізації і ліквідації їх наслідків під час проведення антитерористичних операцій;

робота з відомствами, що становлять державну таємницю, та забезпечення виконання чинного законодавства щодо збереження державної таємниці та інформації з обмеженим доступом, що є власністю держави.

4.jpg

Відповідно до наказу ДСНС України від 18.05.2013 року № 244 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах ДСНС України» та з метою подальшого вдосконалення й оптимізації організаційних структур ДСНС України Центр оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України реформовано.

2.jpg

7.jpg

Склад Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій:

1. Управління:

Начальник центру

Заступник начальника центру

Заступник начальника центру – начальник вузла зв’язку

Юрисконсульт

Служба охорони праці

Сектор документального забезпечення

Відділення персоналу

Відділення економіки та фінансів

2. Основні підрозділи:

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення

Відділ адміністрування інформаційних ресурсів

Відділ технічної експлуатації телекомунікаційних систем

Відділ спеціальних досліджень та захисту державних інформаційних ресурсів

Лабораторія технічного захисту інформації

Майстерня зв’язку

Вузол зв’язку:

пункт управління

відділення телекомунікаційно-інформаційного забезпечення

відділення радіозв’язку

відділення телефонного зв’язку

відділення телеграфного зв’язку

відділення інформаційних систем.

 

Відповідно до наказу ДСНС України від 12 травня 2015 року № 247 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах ДСНС України» та з метою вдосконалення діяльності структурних підрозділів ДСНС України, забезпечення належного виконання службових завдань було внесено зміни до штату Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України.

Відповідно до наказу ДСНС України від 11 жовтня 2016 року № 499 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах ДСНС України» та з метою вдосконалення діяльності організаційних структур ДСНС України та забезпечення належного виконання службових завдань було здійснено організаційно-штатні заходи в межах визначених кошторисних призначень на оплату праці організаційних структур. До структури Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних ресурсів ДСНС України були включені «Група оповіщення», «Відділення телекомунікаційно-інформаційного забезпечення», «Відділення радіозв'язку».

Відповідно до наказу ДСНС України від 22 серпня 2017 року № 460 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах ДСНС України» було внесено зміни до штату Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України.

Було вилучено у повному складі:

Майстерня зв’язку;

Відділення телекомунікаційно-інформаційного;

Відділення телеграфного зв’язку;

Відділення інформаційних систем

До складу центру було включені:

Режимно-таємна група;

Відділення кібербезпеки;

Відділення радіозв`язку;

Відділення телефонно-телеграфного зв’язку.

Майстерня з обслуговування засобів зв’язку та периферійного обладнання;

Відділення програмного забезпечення та застосування електронного цифрового підпису.

Відповідно до наказу ДСНС України від 02 листопада 2017 року №585 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах ДСНС України» було внесено зміни до штату Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України.

Загальна численність Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України становила 85 посад.

Відповідно до наказу ДСНС України від 29 грудня 2017 року № 715 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах ДСНС України» було внесено зміни до штату Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України.

Загальна численність Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України становить 98 посад.

3.jpg

6.jpg

09 вересня 2019 року наказом ДСНС України № 516 «Про внесення змін до Статуту Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій Державної служби України з надзвичайних ситуацій» було визначено пріоритетні завдання Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України:

1. Постійна готовність до забезпечення стійким і безперебійним проводовим, безпроводовим електрозв'язком та стільниковим зв'язком, а також іншими видами систем безпроводового електрозв'язку керівного складу та апарату ДСНС з органами та підрозділами ДСНС, центральними органами виконавчої влади в умовах виникнення надзвичайних ситуацій як у мирний час, так і в особливий період.

2. Забезпечення надійної та безперебійної роботи телекомунікаційних та інформаційно-аналітичних систем ДСНС.

3. Постійна готовність до роботи телекомунікаційних та інформаційно-аналітичних систем, що використовуються в ДСНС.

4. Організація та забезпечення оповіщення керівного складу апарату ДСНС з органами та підрозділами ДСНС у разі виникнення надзвичайних ситуацій, інших небезпечних подій, терористичних актів та під час мінімізації та ліквідації їх наслідків.

5. Забезпечення діяльності апарату ДСНС за напрямком телекомунікації, інформатизації та технічного захисту інформації.

6. Забезпечення апарату ДСНС комп'ютерами, оргтехнікою, телекомунікаційним обладнанням та витратними матеріалами відповідно до потреб.

Відповідно до наказу ДСНС України від 25 лютого 2021 року № 105 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах ДСНС України» було внесено зміни до штату Центру оперативного зв’язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України.

Було вилучено у повному складі:

Відділ впровадження інформаційних систем та супроводу Системи 112.

До складу ЦОЗ ДСНС України було включено:

Відділення забезпечення засобами телекомунікацій та інформатизації.

 

 

За 25 років існування наш підрозділ очолювали:

11.jpg

З 1997 р. по 2004 р. майор СНАГОВСЬКИЙ Володимир Анатолійович

Myrashkovskiy2.jpg

З 2004 р. по 2005 р. майор МУРАШКОВСЬКИЙ Сергій Михайлович

33.jpg

З 2005 р. по 2007 р. полковник внутрішньої служби СКОМАРОВСЬКИЙ Віктор Михайлович

44.jpg

З 2007 р. по 2011 р. підполковник внутрішньої служби ЛОБОДА Сергій Михайлович

55.jpg

З 2011 р. по 2014 р. підполковник внутрішньої служби ГАЙДАЙ Олександр Вікторович

 

    Твіт